وبلاگ

مقالات سایت
رنگ سال ۱۴۰۰

رنگ سال ۱۴۰۰

مارس 10, 2021

رنگ سال ۱۴۰۰ از سوی موسسه پنتون، دو رنگ طوسی و زرد معرفی شده است. رنگ زرد با کد رنگی  PANTONE 13-0647  و رنگ طوسی با کد رنگی  PANTONE 17-5104  به‌عنوان رنگ امسال ۱۴۰۰ معرفی شده است. پس اگر سوال شما چنین است که ” امسال چه رنگی مده” یا ” رنگ سال ۱۴۰۰ (۲۰۲۱) چیست؟

 باید گفت که ترکیب طوسی و زرد برای سال ۱۴۰۰ بهترین و جذاب‌ترین رنگی است که می‌توانید تهیه کنید. استفاده از این رنگ در دکوراسیون منزل نیز، ایده فوق‌العاده‌ای است که به زندگی‌تان روح می‌بخشد. پس سعی کنید با همین رنگ‌ها، لوازم امسال‌ را تهیه کنید و از آن لذت ببرید.

اگر بخواهید بدانید که رنگ سال ۲۰۲۱ چیست یا رنگ سال ۲۰۲۰ چه رنگی است، باید گفت که رنگ امسال از ابتدای ژانویه از سوی موسسه پنتون دو رنگ طوسی و زرد اعلام شده است. این رنگ‌ها باتوجه به شرایط روحی روانی مردم جهان در سال ۲۰۲۰ انتخاب شده است. اثر روانشناسی رنگ بر روی افراد باتوجه به پاندمی کووید ۱۹، مرگ و میر، شرایط اقتصادی و پارامترهای این‌چنینی انتخاب شده است. بر اساس همین مطالعات، رنگ زرد و طوسی انتخاب شد که دو رنگ مجزا از هم هستند.

درواقع، میل به امید برای شروعی جدید از اصلی‌ترین علل انتخاب این رنگ بوده و هست. به گفته لوری پرسمن معاونت ریاست موسسه پنتون: هیچ رنگی نمی‌تواند معنای لحظه را درک کند؛ همه ما فهمیدیم که به تنهایی نمی‌توانیم این کار را انجام دهیم.

همه ما درک عمیق‌تری از چگونگی نیاز به یکدیگر و حمایت عاطفی و امید داریم. این ترکیبی است که بیانگر انعطاف پذیری، خوش بینی و امید و مثبتی است که ما نیاز داریم. انتخاب رنگ زرد به دلیل القای حس انرژی و قدرتی که در خورشید و نور آن وجود دارد انتخاب شده است. انتخاب رنگ طوسی یا همان خاکستری نیز، با تعبیر سایه‌های الهام بخش و حس امید دوباره، انجام شده است.

فلسفه انتخاب رنگ زرد و خاکستری ۲۰۲ چیست؟

به گفته مدیران ارشد موسسه پنتون، انتخاب رنگ امسال باتوجه به احساسات حاکم بر مردم جهان است. ضرورت تعامل انسان‌ها برای حفظ جان یکدیگر اصلی‌ترین انگیزه این انتخاب است. رنگ سال پنتون با نشان دادن این ضرورت که انسان‌ها فارغ از هر تشابهی باید با هم تعامل داشته باشند این رنگ را انتخاب کرده است. تغییر از خاکستری به زرد، امید تغییر شرایط و روشنی در آن را به ذهن‌ها وارد می‌کند و این اصلی‌ترین چیزی است که در این سال به آن نیاز داریم.

نویسنده: