وبلاگ

مقالات سایت
نکاتی برای انتخاب کارت عروسی + نمونه

نکاتی برای انتخاب کارت عروسی + نمونه

دسامبر 19, 2019

شاید اگر همین پانزده بیست سال پیش کسی می خواست کارت دعوت عروسی انتخاب کند با چالش زیادی روبرو نمی شد چرا که کارت های دعوت عروسی تنوع زیادی نداشت و اکثر آنها ساده و کاغذی بود. اما امروزه تنوع کارت عروسی آنقدر زیاد است که گاهی مجبور می شوی کل مغازه های یک راسته را بگردی و از بین هزاران مدل صد مدل را انتخاب کنی و حالا از بین آن صد مدل می مانی که جنس کارتت چه باشد و طرحش چه باشد و نحوه چینشش چه شکلی باشد و… می بینی که نتیجه گیری مشکل است. به خصوص اگر عروس خانم مشکل پسند هم باشد و اگر کسی باشید که می خواهید خیلی منحصر به فرد باشید.

اما واقعا چه نوع کارت عروسی مناسب ترین نوع است؟ چه معیارهایی برای انتخاب آن مهم است؟ کارت های ساده تر بهترند یا پر زرق و برق تر؟ البته که همه چیز بستگی به سلیقه دارد اما گاهی همه زیبا هستند و سردرگمی ایجاد می کنند. اگر می خواهید راحت تر با تنوع سرسام آور کارت های عروسی کنار بیایید و زودتر یکی را انتخاب کنید در مقاله ” نکاتی برای انتخاب کارت عروسی ” با قصر گلها همراه باشید.

نکاتی برای انتخاب کارت عروسی

جنس کارت عروسی

اولین نکته ای که برای خرید کارت دعوت عروسی مهم است انتخاب جنس کارت است. بازار را که بگردی از هر جنسی از کارت عروسی را که فکرش کنی می توانی پیدا کنی. از کارت های کلاسیک مقوایی و کاغذی گرفته تا کنفی و پارچه ای و چوبی و حصیری و … را به راحتی می توان پیدا کرد. انتخاب جنس کارت بستگی به سلیقه اتان دارد. کارت های چوبی و مقوایی بیشترین محبوبیت را دارند. زیرا معمولا با دوام ترند و موقع پخش آنها آسیب کمتری می بینند. اما باز هم اگر از انواع دیگر می پسندید می توانید آنرا انتخاب کنید.

نحوه سر هم شدن کارت عروسی

نحوه سرهم شدن کارت دعوت عروسی بسیار مهم است. برخی از کارت ها به سختی روی هم سوار می شوند و زمان زیادی را برای درست کردن هرکدام باید صرف کرد. به خصوص با توجه به فرصت های بسیار کوتاهی که به دلیل برگزاری مراسم عروسی دارید، این کار کلی از انرژی و وقتتان را خواهد گرفت. پیشنهاد می شود کارت های عروسی ساده تر را انتخاب کنید که لازم نباشد وقت زیادی برای سر هم کردنش صرف کنید. البته اگر کسانی را دارید که چینش کارت عروسی را برای شما انجام می دهند می توانید مدل های پیچیده تر را انتخاب کنید که خب البته شکیل تر و زیباتر هم هستند.

انتخاب رنگ و مدل کارت عروسی

مدل و رنگ کارت در زیبایی آن بسیار تاثیر گذار است. امروزه انواع و اقسام رنگ و مدل های کارت وجود دارد که انتخاب آنها کاملا بستگی به سلیقه شخصی شما دارد. از کارت های قلبی شکل گرفته تا منشوری و لوله ای و …. که هرکدام جذابیت های خاص خودش را دارد. برای انتخاب در نظر بگیرید که هرچه مدل کارت پیچیده تر باشد سرهم کردن آن هم مشکل تر است، اما باز هم اگر مدل های پیچیده تر را می پسندید حتما آنها را انتخاب کنید که بعدا پشیمان نشوید و به کسی بسپارید تا آنها را برای شما مطابق کارت اصلی درست کند.

انتخاب رنگ کارت به تم عروسی شما بستگی دارد. البته به این معنا نیست که حتما باید کارت عروسی هم رنگ تم عروسی و تالار شما باشد. اما برای اینکه راحتتر رنگ کارت را انتخاب کنید می توانید تم لباس یا تزیین اتومیبل در روز عروسی یا دسته گل خود را معیار قرار داده و براساس آن رنگ کارت دعوت را انتخاب نمایید. این را در نظر بگیرید که هر چه رنگ کارت عروسی شما شادتر باشد شما را جوانتر و سرزنده تر توصیف خواهد کرد!

شوخ یا جدی؟

اگر کارت های عروسی امروزی را با دقت نگاه کرده باشید می بینید که روی برخی از آنها شوخی ها و نکته های طنزی وجود دارد که آنها را متمایز کرده است. برخی این نوشته ها را نمی پسندند و لوس و بی مزه می دانند و برخی نظر متفاوتی دارند و برعکس اینگونه کارت ها را می پسندند. پس انتخاب این نوع کارتها کاملا به نظر خودتان بستگی دارد. حتی می توانید به جای نوشته های طنز از اشعار زیبای شعرای ایرانی استفاده کنید تا کارتتنان رنگ و بوی ایرانی و ادبی بگیرد.

انتخاب کارت دعوت عروسی یک سلیقه شخصی است و تنوع کارتهای امروزی تقریبا سلیقه همه افراد جامعه را پوشش داده است. اگر چه برای کسانی که نمی دانند چه می خواهند کار را مشکل کرده است. با توجه به نکاتی که در انتخاب کارت دعوت در این مقاله گفته شد کمی راحتتر می توان آن را انتخاب کرد و گاهی واقعا می توان از یک سردرگمی عمیق نجات یافت. امیدواریم که در مقاله ” نکاتی برای انتخاب کارت عروسی ” توانسته باشیم کمکی در انتخاب کارت عروسی مناسب شما کرده باشیم.

نمونه هایی از کارت دعوت عروسی

نویسنده: