وبلاگ

مقالات سایت
کترینگ عروسی چیست و چه خدماتی ارائه می شود؟

کترینگ عروسی چیست و چه خدماتی ارائه می شود؟

نوامبر 15, 2019

با مدرنیته شدن مراسم عقد و عروسی و حتی عزاداری و ختم، اصطلاحات خاصی نیز رایج می شوند که بد نیست راجع به آنها بدانیم و کاربرد آنها را بشناسیم. یکی از این اصطلاحات کترینگ است که با توجه به اینکه امروزه اکثر عروسی ها در تالار برگزار می شود بسیار پرکاربرد شده است. در ادامه در مورد کترینگ یا کترینگ عروسی بیشتر توضیح خواهیم داد.

کترینگ عروسی چیست؟

کترینگ به مجموعه خدماتی گفته می شود که توسط یک تیم حرفه ای ارائه می شود. این خدمات بیشتر شامل تدارک و سرو و بسته بندی انواع غذاها و دسرهاست. علاوه بر این کترینگ در زمینه گل آرایی، میوه آرایی، باغ آرایی و میز آرایی و غیره نیز خدمات ارائه می دهد.

باید توجه داشت که کترینگ تنها برای مراسم عروسی و در تالار خدمات ارائه نمی دهد و در بیمارستان ها، مجالس مختلف، قطار و هواپیما و شرکت ها و … خدمات کترینگ وجود دارد.

شاید در گذشته که مراسم عروسی به شیوه سنتی برپا می شد کترینگ عروسی جایگاهی نداشت. عروسی ها به صورت سنتی در خانه ها برگزار می شد و تدارک غذا و تزیین فضا به عهده کسی بود که عروسی در خانه او برگزار می شد. در گذشته رسم بر تنوع غذایی به شکل امروزی در مراسم عروسی نبود و میزبان معمولا یک یا در نهایت دو نمونه غذا یا خورش را برای مهمانان تدارک می دید. خبری از انواع سالادها و دسرها و نوشیدنی ها نبود و به طور کلی همه چیز به سادگی برگزار می شد.

اما امروزه به دلیل کم شدن فضای خانه ها و البته خدمات مدرنی که بسیاری از تالارها ارائه می دهند عروسی ها کمتر در خانه ها به رسم قدیمی برگزار می شود و بالتبع برگزاری عروسی در تالار برای میزبان نیز راحت تر است و از بسیاری از استرس ها و خستگی های روز عروسی می کاهد.

البته باید توجه داشت که برگزاری مراسم در هر تالاری نیاز به یک تیم حرفه ای در زمینه های مختلف دارد. زیرا عدم هماهنگی و برنامه ریزی در تالار می تواند استرس مضاعفی را به میزبان وارد کند. خوشبختانه تیم های حرفه ای در حوزه های مختلف هماهنگی لازم را در تالار به وجود می آورند و خدمات خوبی هم ارائه می دهند که کترینگ عروسی یکی از آنهاست.

 کترینگ عروسی می تواند از مجموعه تالار باشد و یا مجزا از هر تالاری فعالیت کند و شامل تیمی باشد که برای همه تالارها خدمات ارائه می دهند.  باید توجه داشت در تهیه غذا برای عروسی علاوه بر طعم و عطر غذا، بهداشت غذا و تزیین و زیبایی آن نیز بسیار اهمیت دارد. زیرا تا غذایی به زیبایی ارائه نشود و چشم نواز نباشد اشتها را برانگیخته نخواهد کرد.

خدمات کترینگ عروسی را می توان در دسته های مختلف به صورت زیر جای داد:

 • تهیه و تدارک و زیبایی انواع خوراکی ها که شامل موارد زیر است:
 • تهیه غذا اعم از غذاهای اصلی، دسر، سالاد با کیفیت بالا و چیدمان زیبا و لوکس
 • تهیه میوه های مناسب فصل و شیرینی مرغوب و چیدمان زیبا
 • تهیه نوشیدنی های خوش طعم و ارائه با دیزاین زیبا
 • تهیه کیک عروسی با کیفیت بالا و  با دیزاین زیبا
 • چیدمان زیبا که شامل موارد زیر است:
 • تهیه ظروف زیبا و لوکس برای پذیرایی
 • چیدمان میزها و صندلی ها و آرایش آنها با روکش های زیبا بسته به موضوع مراسم
 • دیزاین خنچه عقد، سفره خانه، جایگاه عروس و داماد
 • کارد مجرب و مهمانداران خوش برخورد و مجرب و با سلیقه
 • گل آرایی، فضاآرایی، باغ آرایی و…

توجه دارید که عمده مراسم عروسی به کترینگ خوب بستگی دارد. پس انتخاب یک کترینگ بی نقص بسیار مهم است. توجه داشته باشید که قبل از هرچیز از تالاری که رزرو نموده اید راجع به کترینگ سوال کنید. زیرا ممکن است تالار خود در ارائه خدمات کترینگ دستی بر آتش داشته باشد. در غیر این صورت حتما یک تیم کترینگ بیابید و از ایده های ناب آنها برای مراسم خود بهره ببرید.

اگر می خواهید مراسم شما بدون عیب و نقص و در عین حال لوکس و زیبا برگزار شود، حتما یک تیم کترینگ عروسی خوب را شناسایی کنید. از اقوام و آشنایان و یا در اینترنت جستجو کنید و یک تیم حرفه ای را برای مراسم خود در نظر بگیرید. زیرا موضوع زیبایی و دیزاین در برگزاری یک شب خاطره انگیز بسیار مهم است.

نویسنده: