وبلاگ

مقالات سایت
نکات جالب در مورد مراسم عروسی چینی ها

نکات جالب در مورد مراسم عروسی چینی ها

سپتامبر 30, 2019

مراسم عروسی جشنی است که به مناسبت وصال آقا و خانم برگزار می شود که هدف از آن اعلام عمومی ازدواج طرفین و شریک کردن دوستان و نزدیکان در این لحظات شیرین می باشد. مراسم عروسی در سراسر دنیا برگزار می شود اما هر کشور و حتی هر منطقه از یک کشور آداب و رسوم ویژه خود را دارند. در ادامه با تالار عروسی قصر گلها همراه باشید تا درباره مراسم عروسی چینی ها بیشتر بخوانید.


هدیه دادن در مراسم عروسی چینی ها

برخلاف رسم اروپایی ها در مراسم عروسی چینی ها بهترین هدیه پول نقد است. پول نقد بهترین و رسمی ترین هدیه شب عروسی در چین است که حتما باید در پاکت قرمز رنگ با نام و نشانی هدیه دهنده باشد. معمولا هدیه را در هنگام ورود به تالار عروسی به میز ورود تحویل می دهند. میز ورود یک میز در ورودی تالار عروسی است که یک نفر از اقوام داماد و یک نفر از اقوام عروس در پشت میز حضور دارند. هدیه مهمانان توسط این دو نفر تحویل گرفته شده و ثبت می شود!

اگر زمانی قصد داشتید به عروسی چینی ها بروید و پاکت قرمز پیدا نکردید به هیچ وجه از پاکت سفید برای هدیه عروسی استفاده نکنید. رنگ سفید هم معنی است با مرگ و هدیه عروسی در پاکت سفید اصلا به مذاق چینی ها خوش نمی آید. همچنین مقدار پولی که هدیه می دهید ۴، ۴۰۰، ۴۰۰۰ یا ۴ میلیون نباشد. عدد چهار در فرهنگ چین یک عدد نحس است و در عوض اعداد ۸ و ۹ اعداد شانس هستند. پس بهتر است به مقدار هدیه توجه کنید!

مراسم شب عروسی

معمولا مراسم عروسی چینی ها از سه بخش تشکیل می شود. بخش اول خوش آمدگویی به مهمانان توسط عروس و داماد است. پس از آن یه فرصت استراحت به مهمانان داده می شود که معمولا در این زمان مهمانان به گفت گو با اطرافیان یا به بازی و سرگرمی مشغول می شوند.

در مرحله دوم، مراسم پذیرایی اصلی با یک سخنرانی از پدر و مادر عروس و داماد شروع می شود. ادامه مراسم با بردین کیک عروسی، مراسم چای خوران و رقصیدن ادامه می یابد.

مرحله آخر میز شام است. یک عروسی آبرومند در چین باید غذاهایی مانند فیله کوسه، صدف آبالون، خرچنگ، میگو و خیار دریایی در منو غذایش باشد. اضافه کردن یک ماهی، مرغ یا خوک شکم پر دیگر حرفی برای گفتن باقی نمی گذارد. همانند ما ایرانی ها، عروس و داماد چینی ها نیز همراه با خانواده به میز شام مهمانان سر می زند و خوش و بش می کنند.

جالب است بدانید مراسم چای خوران از مراسم قدیمی در کشورهای شرق آسیا مانند ژاپن، چین، هند، کره و ویتنام است که در آن به شیوه های مختلف چای را تهیه می کنند و هنر دم کردن چای را به رخ هم می کشند.

This error message is only visible to WordPress admins
Error: No posts found.
نویسنده: