وبلاگ

مقالات سایت
نکاتی که در انتخاب تالار عروسی باید بدانید

نکاتی که در انتخاب تالار عروسی باید بدانید

سپتامبر 12, 2019

انتخاب جای مناسب برای برگزاری مراسم عروسی امری مهم و گاهی اوقات با سختی هایی همراه است. به خصوص در ایامی که اعیاد مذهبی باشد، در رزرو تالارها شاهد ترافیک شدید خواهید بود. به همین دلیل اگر قصد برگزاری مراسم عروسی دارید باید از ۴ تا ۶ ماه قبل اقدام به رزرو تالار عروسی کنید، زیرا در غیر این صورت با کمبود تالار مواجه خواهید شد و در نهایت نمی توانید تالار مورد نظر خود را بدست آورید.

همه کسانی که مراسم عروسی در پیش دارند برای انتخاب تالار مناسب حداقل هایی را در نظر می گیرند. یعنی ویژگی هایی از یک تالار مناسب در ذهن همه هست، اما واقعا تالار مناسب برای عروسی چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ برای انتخاب یک تالار مناسب به چه نکاتی باید توجه نمود؟ برای پاسخ به این سوالات این نوشتار را دنبال کنید.

نکات انتخاب یک تالار مناسب

اولین نکته برای انتخاب تالار مناسب توجه به تعداد مهمان هاست. یعنی شما باید تالاری انتخاب کنید که گنجایش پذیرش مهمانان شما را داشته باشد. اگر تالار انتخاب شده کوچک باشد، جا برای مهمانان کم خواهد بود و کسانی که دعوت شده اند دچار مشقت و سختی به دلیل کمبود جا خواهند شد. از طرفی صاحب مجلس نیز جلوی مهمانان خود شرمنده خواهد شد. همچنین اگر تالار خیلی بزرگ و تعداد مهمانان کمتر از ظرفیت تالار باشد، فضای خالی تالار باعث سردی مجلس و کسل شدن مهمانان خواهد شد. پس توجه به این نکته بسیار ضروری خواهد بود.

مسیر دسترسی مهمانان

نکته بعدی توجه به مسیر دسترسی تالار است. ممکن است یک تالار بسیار جای مناسب و زیبایی باشد، اما مسیر دسترسی به آن دشوار باشد و دادن آدرس آن به مهمانان آسان نباشد. عدم توجه به این نکته باعث خواهد شد، مهمانان دچار سردرگمی در پیدا کردن تالار شده و همین امر باعث اذیت و آزار مهمان و حتی دیر به مقصد رسیدن شود.

پارکینگ اختصاصی

از آنجایی که معمولا همه مهمانان با ماشین های شخصی خود به تالار خواهند آمد، به فکر پارکینگ برای اتومبیل آنها باشید. دغدغه جای پارک ماشین باعث می شود مهمان از مجلس عروسی لذت نبرد و موجب آزار او گردد.

سیستم صوتی

داشتن سیستم صوتی مناسب، تهویه، خنک کننده و گرم کننده تالار نکته بسیار مهمی است. زیرا در شب عروسی سیستم صوتی نقش موتور عروسی را بازی خواهد کرد و هرگونه اشکال در آن باعث برهم خوردن نظم و کسل شدن مهمانان خواهد شد. همچنین تهویه مناسب برای فضایی که تعداد زیادی در حال تنفس و تکاپو هستند بسیار اهمیت دارد. همچنین توجه کنید تالار دارای سرویس های بهداشتی مناسب و تمیز باشد.

سالن مجزا

توجه کنید که اگر اهل مراسم مختلط نیستید تالار مورد نظر شما دارای سالن های مجزا برای خانم ها و آقایان باشد. زیرا ممکن است شما بدون توجه به این نکته تالاری انتخاب کنید که دارای تنها یک سالن باشد و در نهایت موقع ورود مهمانان با مشکل مواجه خواهید شد.

کیفیت غذا

قبل از رزرو تالار به کیفیت غذای آن بسیار توجه کنید. کیفیت غذا اهمیت بسیاری دارد و عدم توجه به آن موجب دغدغه میزبان و حتی رنجش مهمان خواهد شد. همچنین در نظر داشته باشید خدمه تالار کار خود را به خوبی بلد باشند و بتوانند نظم تالار را حفظ نمایند.

امکانات جانبی

نکته بعدی توجه به زیبایی ظاهری تالار است. نحوه گل آرایی، سفره آرایی، باغ آرایی، میوه آرایی، صندلی های مناسب با روکش زیبا، میزهای مناسب، سن مناسب پایکوبی، جایگاه مناسب عروس و داماد و در نهایت نظافت و پاکیزگی تالار بسیار مهم است. زیرا مراسم عروسی باید در جایی زیبا و شیک و تمیز برگزار گردد تا موجب لذت عروس و داماد و همچنین مهمانان از فضا و یک شب خاطره انگیز شود.

هزینه و قیمیت نهایی

هزینه های تالار را در نظر بگیرید که در نهایت و موقع تسویه حساب به مشکل برنخورید. اکثر تالارها برای سرویس هایی که ارائه می دهند هزینه دریافت می کنند. قبل از رزرو تالار از صاحب آن بخواهید تمامی سرویس هایی که ارائه می دهند را با هزینه اشان در اختیار شما قرار دهند تا شما بتوانید از میان آنها انتخاب کنید کدام را می خواهید و کدام را نه. به این ترتیب موقع تسویه حساب با مشکل مواجه نخواهید شد.

اما در نهایت ذکر این نکته مهم است که از آنجایی که شب عروسی شبی بسیار خاطره انگیز برای عروس و داماد است، بهتر است فضای مراسمشان را خودشان انتخاب کنند تا حس بهتری داشته باشند. این به این معنی است که ممکن است یک تالار تمامی ویژگی های یک تالار خوب را داشته باشد، اما مثلا عروس و داماد از فضای ظاهری آن راضی نباشند. در این مواقع بهتر است خود عروس و داماد تصمیم بگیرند که تالار را انتخاب کنند یا نه. به این ترتیب می توانند بهتر از بهترین شب زندگیشان لذت ببرند.

نویسنده: